Simbol i luftës ndaj koronavirusit, shërohet infermieria italiane: Mezi po pres të kthehem tek kolegët e mi

Read Time:49 Second

Një lajm tepër i mirë ka ardhur nga Italia. Infermierja e quajtur Elena e cila u bë virale në rrjet për shkak të një fotoje të saj që shihej mbi tastierë, është shëruar nga koronavirusi.

Lajmin e ka bërë të ditur, ministri i jashtëm italian Luigi Di Maio i cili ka ripostuar foton e Elenës.

“Jam shumë mirë, falë Zotin nuk kam as një lloj shqetësimi, mezi po pres të kthehem tek kolegët e mi dhe profesioni im që e adhuroj”- ka thënë infermierja 43-vjeçare për mediat.

Ndërsa Di Maio shkruan “Fotoja e Elenës, është një shkrepje nga jeta reale, është impenjim dhe sakrificë dhe ka prekur zemrat e të gjithëve.

Është një foto që portretizon dashurinë për jetën dhe përpjekja për ta mbrojtur atë. Në një foto shfaqet i gjithë njerëzimi i kësaj gruaje. Faleminderit, faleminderit atyre që nuk heqin dorë kurrë”.

Infermierja 43 vjeçare rezultoi pozitive ndaj testit të koronavirusit por fatmirësisht pas 17 ditësh ajo është shëruar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Binjakët e sapolindur në Indi marrin emrin e virusit: Mirësevini Korona dhe Kovid!
Next post Sondazh tek Prodhuesit Shqiptarë: 70% e kompanive paralajmërojnë shkurtim të punonjësve