Binjakët e sapolindur në Indi marrin emrin e virusit: Mirësevini Korona dhe Kovid!

Read Time:45 Second

Mirësevini në botë, Korona dhe Kovid – këta janë emrat e binjakëve të porsalindur në qytetin Raipur të Indisë.

Djali dhe vajza kanë lindur në kulmin e një izolimi trejavor në Indi. Prindërit e tyre thonë se ata u dhanë emrat si kujtesë e pengesave të tejkaluara gjatë kohës së epidemisë që i ka prishur jetës gjithë botës.

Në një intervistë për mediat lokale, nëna tha se ishte një lindje “e vështirë”. “Ne u përballëm me shumë sfida dhe unë dhe burri im donim ta bënim ditën të paharrueshme,” tha ajo

“Virusi është i rrezikshëm por shpërthimi i tij ka bërë që njerëzit të përqendrohen në higjenën dhe të ngulitin zakone të tjera të mira. Kështu që ne kemi menduar për këta emra,” shpjegoi ajo.

Stafi i spitalit filloi t’i quante binjakët si Corona dhe Covid menjëherë pasi u lindën – gjë që i ndihmoi prindërit të merrnin vendimin e tyre.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Si kurrë më parë, kryeministri britanik i shkatërruar nga koronavirusi, del për të duartrokitur…
Next post Simbol i luftës ndaj koronavirusit, shërohet infermieria italiane: Mezi po pres të kthehem tek kolegët e mi