Më shumë se 50 mijë qytetarë aplikim për lejen 1 orëshe. Zbardhen porositë e Ardi Veliut për vartësit e tij

Read Time:49 Second

Me të nisur funksionimi i e-Albania, portalit ku qytetarët duhet të aplikonin, një fluks i madh kërkesash është regjistruar.

Gazetarja e News 24, Dorjana Bezat e stacionuar te kryqëzimi i rrugës së Elbasanit në kryeqytet tha se më shumë se 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për lejen, duke e bërë kryeqytetin në këto orë të mëngjesit të duket si të ishte një ditë e zakonshme. Në rrugë ka lëvizje të shtuar njerëzish, që jo vetëm dalin për pazar, por edhe për punë si dhe automjete sit ë ishte një mëngjes normal.

Bezat bëri me dije gjithashtu se në lidhje me situatën e krijuar, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një ditë më parë një mbledhje me vartësit e tij, ku iu ka dhënë porosi të qarta për të monitoruar lëvizjet e qytetarëve.

Ardi Veliu ka porositur vartësit të mos tolerojnë asnjë qytetar që shkel rregullat si dhe të monitorojnë Tiranën, me patrulla, por edhe në këmbë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koronavirusi/ Kreu i PE-së i përgjigjet apelit për ndihmë të Ballkanit Perëndimor. Ja çfarë thotë
Next post Si kurrë më parë, kryeministri britanik i shkatërruar nga koronavirusi, del për të duartrokitur…