Rama e nis mëngjesin me ditën e Qametit, citon profetin Muhamed: Nuk ka gjë, që peshon me shumë, në peshoren e besimtarit, sesa sjellja e mirë…

Read Time:26 Second

TIRANË– Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme  duke cituar fjalë të shenjta në lidhje me ‘Ditën e Qametit’. Në një foto që ka publikuar në Facebook, shihet e shkruar se asgjë nuk ka rëndësi më shumë për një besimtar, se sa sjellja e mirë, kur të vijë dita e Qametit.

“Fjalë të shenjta,”– shkruan kryeministri krah fotos.

“Nuk ka gjë, që peshon me shumë, në peshoren e besimtarit, në ditën e Qametit, se sa sjellja e mirë,”- shkruhet në foto, fjalët e profetit Muhamed.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post LAJM I FUNDIT/ Koronavirusi mbërrin në burgun e Rrogozhinës, infektohet një jurist, udhëtoi dhe me drejtorin në një makinë
Next post Kosovë/ Një fshat i tërë në karantinë nga koronavirusi, policia 6 pika kontrolli për të ndaluar hyrje-daljet