Ishte shtruar në spital dhe merrte frymë me respirator, këngëtari i njohur vdes nga koronavirusi në moshën 52 vjeçare

Read Time:38 Second

Adam Schlesinger i grupit të popit “Fountains of Wayne” ka vdekur në moshën  52 vjeçare nga koronavirusi.

Këngëtari ndërroi jetë në një spital në New York, konfirmoi avokati i familjes së tij.

Ai po trajtohej për COVID-19 dhe merrte frymë me anë të një respiratori.

Këngëtari fitoi çmime Emmy dhe Grammy për punën e tij në kolonat zanore të filmave Crazy Ex Girlfriend dhe A Colbert Christmas.

“Shoku im i dashur Adam Schlesinger ka ndërruar jetë nga COVID-19,”– tha Chris Carrabba i grupit Dashboard Confessional.

Ndërsa më pas shtoi: “Duhet ta marrim seriozisht këtë. Njerëzit po sëmuren dhe po vdesin. Është e vështirë të qëndrosh mbyllur por jetët duhet të shpëtohen. Kujdesuni për njëri-tjetrin. U prehsh në paqe, miku im i dashur.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Largimet e padrejta nga administrata, del raporti: Ja sa milionë euro ka paguar buxheti i shtetit
Next post Nga gjurmimi, te izolimi dhe puna në terren, Silva Bino flet për testimet: Kush ka dyshime, të punojë me epidemiologët në çdo shtëpi, sëmundja ka shumë të panjohura, por…