Ed Rama si Lale Krosi

Read Time:29 Second

Nga Ylli Dylgjeri.

Shteti i Ed Rames po vazhdon te drejtohet nga Face Book-u. Serisht nxorri sot nje status ne FB per mospagimin e qerave te privateve. Serisht komedi. Serrisht anarshi. Serisht po kopjon Lale Krosin, adjutantin e Mbretit Zog qe drejtonte pa ligje e pa letra. Nisur nga ky personazh komedian
I madhi At Gjergj Fishta vargezonte:

“Lalë Këros, Lalë-Këros,
Vetë shkruaj dhe vetë vulos,
Nuk të thotë kush se mos…!

Me nxiten vargjet e Fishtes te hedh edhe Une sot keto vargje:

Ed Rama si Lalë Krosi,
Me Face Book,
Qeranë damkosi..!

Tung

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koronavirusi/Pipero: Javën e dytë të prillit numri i të prekurve mund të ulet
Next post SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash, goditet rrjeti i trafikut