Bllokimi i emigrantëve në kufi, Basha: Qeveria të lejojë kalimin e tyre, të mos i mbajë peng

Read Time:37 Second

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për emigrantët e bllokuar prej 48 orësh në Greqi dhe Malin e Zi. Në një reagim në mediat sociale, Basha shkruan se qeveria duhet të lejojë hyrjen në vend të këtyre emigrantëve që po mbahen peng në kufi.

“ Situata e qytetarëve shqiptarë në pikat e kalimit të kufirit është dramatike dhe kërkon ndërhyrje urgjente. Qeveria të lejojë kthimin menjëherë në shtëpi të qytetarëve që prej 48 orësh mbahen peng në rrugë në pikat e kalimit të kufirit midis Shqipërisë dhe Greqisë e Malit të Zi.

Braktisja e qytetarëve është papërgjegjshmëri çnjerërore.  Asnjë shtet në botë nuk pengon qytetarët e vet të futen në atdheun e tyre dhe të shkojnë në shtëpinë e tyre”, shprehet Basha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Presidenti Meta mbështet gazetarët: Nuk mund të braktisen në këto momente tepër të vështira!
Next post Mos lini 100,000 fëmijë të vdesin nga uria në Shqipëri!