Shkon në 76 numri i të shëruarve nga koronavirusi, Manastirliu: 5 persona kanë lënë sot Spitalin Infektiv

Read Time:31 Second

Ka shkuar në 76 numri i të shëruarve nga COVID-19, ku 5 persona kanë lënë sot Spitalin infektiv.

Lajmi u bë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiruliu, nëpërmjet një postimi në facebook.

5pacientë kanë lënë sot spitalin Infektiv. Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19. Deri tani 76 pacientë janë shëruar nga COVID-19“, shkruan Manastirliu.

Numri i të prekurve nga Covid-19 në vend ka shkuar në 277, ndërsa 16 persona kanë humbur jetën.

harta
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Letra e Hervin Çulit, çfarë fshihet pas servilizmit të drejtorit të Teatrit Kombëtar ndaj Ramës…
Next post “Çetë vulëhumburish”- Bardhi i përgjigjet Ramës: Të sakrifikojë milionat për oligarkët, jo bukën e shqiptarëve