Home Aktualitet “Më kanë arrestuar një herë në Bolonja”, ish-ministri: Rama duhet të ishte nën hetim dhe jo në detyrë! Kajmaku s’ka bërë asgjë më shumë

“Më kanë arrestuar një herë në Bolonja”, ish-ministri: Rama duhet të ishte nën hetim dhe jo në detyrë! Kajmaku s’ka bërë asgjë më shumë

nga Editor

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, iu është bashkuar reagimeve pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, se ishte arrestuar vite më parë në Bolonja të Italisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manjani thekson se pavarësisht faktit se ‘opozitës i është fikur kandili, nuk zhbëhet fakti se Rama ka qenë i arrestuar dhe se nuk e ka deklaruar sipas ligjit’. Mes të tjerash Manjani sjell në fokus rastin e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili është shpallur në kërkim nga policia për falsifikim dokumentesh.

Po ashtu Manjani thotë ndër të tjera se tashmë është momenti që Prokuroria të ndezë prozhektorët e ligjit të Dekriminalizimit.

REAGIMI I MANJANIT

Opozitës padyshim që i është “fikur kandili” përderisa pranon një shkelës ligji në krye të qeverisë.
Por kandili i fikur i opozitës nuk e zhbën faktin që ka qenë i arrestuar dhe nuk e ka deklaruar, sipas ligjit. E po sipas ligjit Edi Rama duhet të ishte nën hetim dhe jo në detyrë!

Kajmaku ska bërë asgjë më shumë…

Ndërkohë është momenti që Prokuroria të ndezë prozhektorët e ligjit të Dekriminalizimit. Nëse është e pavarur, ky është momenti ta tregojë.

Lajme te ngjashme