Kush nuk do paguajë qiratë, Rama njofton vendimin e ri: Qiradhënësit që do kërkojnë pagën mujore ndaj këtyre subjekteve do të gjobiten me…

Read Time:1 Minute, 3 Second

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot vendimin me te ri te marre ne kete fushate emergjence nga koronavirusi.

Sipas kreut te qeverise, do te ndalohen pagesat e qirave nga ana e bizneseve te vogla dhe familjareve te rregjistruar ne pune qe e kane ndaluar punen per shkak te luftes.

Qiradhenesit do te ndalohet t’u kerkojne pagesen mujore ketyre subjekteve ose dote penalizohen me gjobe sa pesefishi i vleres se qirase perkatese”- thekson Rama.

Postimi i Rames
🔴 ME AKTIN NORMATIV PËR MASAT E VEÇANTA DO TË NDALOHEN PAGESAT E QERAVE NGA ANA E BIZNESEVE TË VOGLA DHE FAMILJARËVE TË REGJISTRUAR NË PUNË, QË KANË NDALUAR PUNËN PËR SHKAK TË LUFTËS!

KUSH KA HUMBUR PUNËN NË TË ZEZË DHE KA KËTË HALL, MUND TË PËRFITOJË NGA KJO MASË VETËM DUKE DENONCUAR PUNËDHËNËSIN!

🔴 QERADHËNËSIT DO TË NDALOHEN T’U KËRKOJNË PAGESËN MUJORE KËTYRE SUBJEKTEVE OSE DO TË PENALIZOHEN ME GJOBË SA PESËFISHI I VLERËS SË QERASË PËRKATËSE!

🔴 PËR ÇDO RAST PRESIONI NGA QERADHËNËSIT, SUBJEKTET QERAMARRËS TË DY KATEGORIVE TË MËSIPËRME, TË DREJTOHEN NË FAQEN ONLINE TË DREJTORISË SË PËRGJITHSHME TË TATIMEVE!

*kjo luftë kërkon medoemos që kushdo ka një mundësi më shumë, të solidarizohet me fakte jo me fjalë, për këdo që s’ka asnjë mundësi të mbijetojë pa solidaritet

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Asnjë lek për futbollin shqiptar, futbollisti i Teutës ironizon Ramën: Ço dhe dy infermierë për nënat e Ronaldos dhe Bufonit
Next post Lefter Maliqi: Rama i pa shpirt i lig, abuzues, i papërgjegjshëm dhe antinjerzor