Home Aktualitet COVID-19/ Kivanç Tatlitug dërgohet në spital, ja përgjigja e testit

COVID-19/ Kivanç Tatlitug dërgohet në spital, ja përgjigja e testit

nga Editor

Aktori turk, Kivanç Tatlitug është dërguar në spital pas dyshimeve se është prekur nga koronavirusi. Gjatë kohës që ai ishte i vetëkarantinuar, nuk u ndje mirë dhe shkroi për fansat: “Përshëndetje të gjithëve, unë dhe bashkëshortja ime ishim mbyllur në shtëpi për 15 ditë. Megjithatë pas disa ankesave të mia, erdha në spital dhe mjekët më morën nën vëzhgim. Ju lutem mos u shqetësoni. Po pres përgjigjen e testit”. 

Ndërsa pas testit u shpreh se: “Erdha në spital sepse kisha temperaturë të lartë dhe kollë, kam pneumoni në një zonë të mushkërive. Mora trajtimin dhe mësova se përgjigja për testin e Covid-19 ishte negative”

Lajme te ngjashme