COVID-19/ Rama: Rinis puna nëpër kantier, ekonomia e luftës do të vihet në lëvizje me hapa shumë të matur

Read Time:33 Second

Tiranë– Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka rifilluar puna në disa kantierë të vendit, kryesisht në zonat rurale.

Reagimi:

Edi Rama: KANTIERET RIFILLOJNË ME PIKATORE NË ZONAT RURALE TË ELBASANIT, LUSHNJËS, SHKODRËS, KONISPOL, BORSH, FUSHË-KRUJË, FIER, DUKE GARANTUAR RREGULLIN E DISTANCËS SË SIGURTË PËR PUNONJËSIT

🔴 EKONOMIA E LUFTËS DO TË VIHET ME HAPA SHUMË TË MATUR NË LËVIZJE, PËR TË GARANTUAR SA MË SHUMË VENDE PUNE NËN BOMBARDIM DHE FRYMËMARRJEN JETIKE NË SHTËPINË TONË TË PËRBASHKËT

🔴 DO TË VAZHDOJMË TË MBROHEMI SHUMË FORT, DUKE ORGANIZUAR KUNDËRSULME NË PIKA NEVRALGJIKE PËR TË SIGURUAR RRUGËT E FRYMËMARRJES NË MUAJT E ARDHSHËM DURIM DHE BESIM, SI NJË TRUP I VETËM🇦🇱

vijon….

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Është punë kafshate, monstër!
Next post COVID-19/ Kivanç Tatlitug dërgohet në spital, ja përgjigja e testit