Koha e mirë ‘nxjerr’ fjerakët nga shtëpia, dhjetëra qytetarë nëpër trotuare, nuk mbajnë radhë as nëpër banka

Read Time:52 Second

Fier-Ditën e sotme qytetarët e Fierit kanë dalë nga banesat e tyre për të bërë pazar, për të kryer veprime në bankë, por edhe për të shijuar kohën e mirë. Siç shihet në foto qytetarët kanë mbushur trotuarin dhe pranë bankave shfaqen dhjetra njerëz, të cilët nuk  mbajnë radhë. Ndërkohë, edhe nurmi i automjeteve në rrugët e qytetit është rritur.

Qytetarët shqiptarët lejohen të dalin nga banesa për të bërë pazar vetëm një orë në ditë Ata duhet të marrin leje dhe vetëm një familjar lejohet për të bërë pazar.

Ndërkohë numri i personave të infektuar në vendin tonë ka shkuar në 259. 15 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa numri i të shëruarve ka shkuar në 76. Ndërkohë, harta e rasteve është zgjeruar tashmë në 17 qytete, ku mbizotërojnë 129 raste në tiranë, 26 në durrës 23 në fier dhe 15 në korçë. Qytetet e tjera kanë nga 1-5 raste. Aktualisht janë 79 pacientë të shtruar. 7 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Infektoi me koronavirus 11 persona, flet shoferi i autobusit që bënte linjën e Gjermanisë: Dola vetëm një herë nga shtëpia, por…
Next post LAJM I FUNDIT/ Në kërkim për ‘shpërdorim detyre’, vetë-dorëzohet Flamur Gjuzi