Shuhet nga koronavirusi legjenda e muzikës ‘Jazz’, politikani amerikan: Ishte një ikonë!

Read Time:28 Second

Koronavirusi i ka marrë jetën legjendës së muzikës ‘Jazz’, Ellis Marsalis Jr. Mediet e huaja raportojnë se vdekja e tij ka ardhur nga komplikacionet e krijuara nga COVID-19.

“Legjanda e New Orleans vdiq në moshën 85 vjeçare”, ka pohuar djali i tij për New York Times.

“Ellis Marsalis ishe një legjendë. Ai ishte një mësues, një baba dhe një ikonë. Fjalët janë të pamjaftueshme për të përshkurar artin, gëzimin dhe bukurinë që ai ka shfaqur për botën”- tha në një deklaratë kryetari i bashkisë së New Orleans të mërkurën në darkë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Meta mesazh të fortë në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin: Ndodhemi në mes të një krize të rëndë të pandemisë, por…
Next post Kërcënohet me vdekje eksperti më i lartë për koronavirusin, rritet siguria e tij personale