Home Aktualitet E RËNDË: Vetëm 5 muajshe, foshnja shiptare infektohet me koronavirus, shkon në 125 numri i të prekurve në Kosovë

E RËNDË: Vetëm 5 muajshe, foshnja shiptare infektohet me koronavirus, shkon në 125 numri i të prekurve në Kosovë

nga Editor

Mediat kosovare shkruajnë se shkak për këtë infektim masiv është bërë një person që ka ardhur nga Gjermania dhe nuk ka zbatuar rregullat e vetë karantinimit.

KOSOVË– Një foshnjë 5 muajshe ka rezultuar e infektuar me Covid-19. Foshnja shqiptare, bauese në Kamenicë ka rezultuar pozitive me koronavirus së bashku me 11 persona të tjerë.

Mediat kosovare shkruajnë se shkak për këtë infektim masiv është bërë një person që ka ardhur nga Gjermania dhe nuk ka zbatuar rregullat e vetë karantinimit.

Numri i të prekurve me këtë virus në Kosovë ka shkuar në 125, ndërsa 10 janë shëruar.

Lajme te ngjashme