Vasili: Karantina pa afat në Shqipëri është diktaturë! Asnjë vend i Europës s’ka marrë vendim të tillë

Read Time:35 Second

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaron se vendosja e karantinës së gjithë vendit pa afat është diktaturë dhe vendim që nuk është marri mbi mendimin e ekspertëve.

Në një video mesazh në Facebook, Vasili shprehet se bllokimi i jetës së vendit dhe mbyllja e bizneseve nga qeveria me një vendim që nuk cakton afat nuk është praktikuar nga asnjë vend i Bashkimit Europian.

“Si mund të abuzohet me bllokimin e jetës së vendit, pa dhënë asnjë arsye?”,- tha Vasili. Ai shtoi se qeveria nuk e njeh situatën reale të epidemisë në Shqipërisë sepse nuk po kryen testime sipas rekomandimeve mjekësore.

Video mesazhi i Petrit Vasilit në Facebook:

https://www.facebook.com/1701679976798494/posts/2323174731315679/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ngadhënjimi i Doktrinës së Ali Ahmetit.
Next post LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë në spital një djalë i ri, pak orë pas aksidentit të rëndë