Koncesionet korruptivë, kreu i opozitës tregon kontributin personal që Arben Ahmetaj duhet të japë për të mos thelluar gropën e buxhetit.

Read Time:51 Second

Pyetje: Dje ministri Arben Ahmetaj u shpreh se pas gjithë kësaj lufte që kemi me COVID-19, pritet të jetë edhe fundi i gropës, do të jetë kriza shumë e madhe. Mendoni se me këtë plan që ju ofroni do të zgjidhet gjithçka?

Lulzim Basha: Ministri Arben Ahmetaj dhe Klodian Zoto duhet të dorëzojnë kontratat që u kushtojnë shqiptarëve më shumë se 400 milion euro të incineratorëve dhe ky do të jetë kontributi personal i zotit Ahmetaj dhe i zotit Klodian Zoto që gropa mos të jetë kaq e thellë. Këto para që janë planifikuar t’u merren shqiptarëve, një pjesë e të cilave janë hedhur tashmë, madje në disa raste pa filluar punë akoma me kompani offshore, këto para nuk mund të shkojnë më as te Klodian Zoto e as tek ata që fshihen pas tij, kështu që zoti Ahmetaj ka një kontribut personal për të dhënë që gropa të jetë jo aq e thellë sa e kanë planifikuar dhe para pandemisë me PPP, me koncensionet dhe tenderat korruptivë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Anulo të gjitha tenderat abuzivë”, Rama i kthen përgjigje Bashës: Kënga e një gjinkalle që nuk di të bëjë gjë tjetër
Next post “Edhe pse në gjendje të jashtëzakonshme, ky muaj pati…”, Rama nxjerr shifrat: Këto kategori do vijojnë punën normalisht