Operacionet në QSUT dhe Sanatorium, ministria nxjerr urdhrin e ri. Deri kur shtyhet ndërprerja e tyre

Read Time:39 Second

Në kuadër të krizës nga pandemia e koronavirusit dhe masave për të frenuar përhapjen e tij, shtyhen deri në një afat të pacaktuar edhe ndërhyrjet kirurgjikale në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza dhe në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

SWITZERLAND-POLITICS-ECONOMY-DIPLOMACY-WEF

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot urdhrat e rinj për të shtyrë deri në përfundim të pandemisë lejimin e hapjes së aktiviteteve publike dhe jo publike, çerdheve, kopshteve e shkollave, apo dhe lëvizjen e qytetarëve.

Sipas vendimeve të mëparshme kufizimi ishte deri më datën 3 prill, por sot Ministria e Shëndetësisë ka firmosur në bllok të gjitha vendimet, duke e shtyrë afatin e ndalimit të aktiviteteve deri në afat të papërcaktuar.

Në vendim thuhet se data 3 prill zëvendësohet me ‘deri kur të përfundojë gjendja e pandemisë të shkaktuar nga infeksioni i COVID-19”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “U kthye në vijën e parë të luftës pa e thirrur askush. Heroi im, doktor Lul Kraja po lufton për jetën dhe do ta fitojë edhe këtë betejë”
Next post Ministria e Shendetësisë nxjerr urdhrat e rinj. Shtyn afatin për lëvizjen e qytetarëve dhe hapjen e bizneseve deri më…