Home Aktualitet Emergjenca nga koronavirusi/ Deputetët e PS-së japin gjysmën e pagës, Balla: Për nevojat e luftës

Emergjenca nga koronavirusi/ Deputetët e PS-së japin gjysmën e pagës, Balla: Për nevojat e luftës

nga Editor

Grupi parlamentar i Partise Socialiste ka vendosur qe gjysmen e pages mujore ta vene ne dispozicion te buxhetit per perballimin e emergjences nga koronavirusi. 

Burime per ‘Panorama’ bejne me dije se ka qene Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla qe ka njoftuar sot ne Konferencen e Kryetareve per vendimin e marre nga deputetet e grupit te PS-se.

“Ne vijim te situates se krijuar nga koronavirusi, Grupi yne parlamentar mori vendim per heqjen dore nga gjysma e pages dhe venien ne dizpozicion te buxhetit te shtetit per nevojat e Luftes”- mesohet te kete thene Balla.

Me tej ai ka theksuar se diten e neserme Grupi Parlamentar do te depozitoje shkresen perkatese ne Kuvend.

Lajme te ngjashme