Doktori i njohur Dhimitër Kraja u infektua nga COVID-19, reagon Basha: U rikthye pas 48 viteve në detyrë. Profesionalizmi dhe solidariteti njerëzor …

Read Time:57 Second

Pas infektimit me kroronavirus të doktorit të njohur, Dhimitër Kraja ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në një postim në facebook, teksa i ka uruar shërim të shpejtë doktorit, kreu i demokratëve thekson se ai u rikthye në krah të kolegëve të tyre pas 48 viteve për të luftuar këtë virus.

Basha thekson se guximi, humanizmi, profesionalizmi dhe solidariteti njerëzor rrëzuan çdo pengesë dhe e rikthyen doktorin Kraja në krah të kolegëve.

“Asgjë nuk e ndali doktor Dhimitër Krajën të rikthehet pas 48 vitesh në repartin e infektivit për të ndihmuar dhe shpëtuar jetët e pacientëve. Guximi, humanizmi, profesionalizmi dhe solidariteti njerëzor rrëzuan çdo pengesë, dhe e rikthyen atë në krah të kolegëve të tij, në mbrojtje të jetës dhe shëndetit të bashkëqytetarëve nga virusi i rrezikshëm që e preku dhe atë vetë.

I uroj nga zemra doktor Dhimitrit shërim të shpejtë! Urime dhe lutje për shëndetin e tij burojnë nga zemra e çdo shqiptari. Sot si kurrë më parë nderojmë dhe vlerësojmë sakrificat e mjekëve dhe infermierëve tanë që përballen çdo orë me rrezikun dhe sfidat e vështira të shpëtimit të jetëve nga pandemia e COVID-19”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mbaron takimi me Thaçin, Kurti zbardh detaje: Ja çfarë i kërkova, Presidenti u zotua se…
Next post LAJM I FUNDIT/ Shkon në 259 numri i të prekurve nga koronavirusi, ja harta e përhapjes