Kurti i dërgon letër Thaçit: Kosova ka nevojë për një president që respekton kushtetutën

Read Time:29 Second

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, këtë të mërkurë i ka dërguar një letër presidenti Hashim Thaçi për temat që do të diskutohen gjatë takimit të sotëm me të.

Në këtë letër Kurti e ka njoftuar paraprakisht Thaçin, se çështja e vetme për të cilën do të bisedojë sot me të, është se kur do të jetë koha më e përshtatshme për shpërndarjen e Kuvendit.

Kryeministri në detyrë ka kërkuar nga presidenti ta respektojë Kushtetutën, pasi sipas tij, Kosova ka nevojë për një president që e respekton atë deri në çdo pikë e presje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Durrësi me 26 të prekur dhe dy viktima. Ja cila është ‘zona e kuqe’ e qytetit, 12 të infektuar nga i njëjti fis
Next post “Një shpjegim stilistik për zgaqërinë gjuhësore të Elisës…”, Luan Rama: Flet për “zgavra në vend të gojës”, duke orgazmuar pavetëdijshëm. Qenie e klonuar