Home Aktualitet Lefter Maliqi: Pensionistët ëndrra e Ramës për mandat të 3-të

Lefter Maliqi: Pensionistët ëndrra e Ramës për mandat të 3-të

nga Editor

Lefter Maliqi, deputet i opozitës në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se kryeministri Edi Rama po punon që të sigurojë mandatin e tretë përmes pensionistëve. Krahas shkrimit Maliqi poston dhe një foto montazh të Ramës me dy pensioniste.

Lexoni më poshtë shkrimin e deputetit Lefter Maliqi

Pensionistet ëndrra e Rames per mandat te 3-te.Rama u thote pensionisteve aman ikni ne shpi,ruani veten,jeni oksigjeni im,ju jeni te shenjte per karrigen time,votat tuaja me motivojne te largoj te rinjt dhe trurin,ata sme duan dhe si dua,te rinjt le te ikin kurse ju ruani veten dhe votoni me zemer✊.Piktorit me shume i dhimbset mosha e 3-te pasi mosha 70 vjec e siper votojne mbi 70% Rilindjen.Jeta e cdo qytetari eshte e shenjtë dhe duhet ruajtur e mbrojtur,por koronavirusi kap me shume moshen e 3-te te cilet me vota mbajne piktorin deshtak ne pushtet. Thirrja ime eshte , pensionist ju uroj shendet te plot dhe zoti ju ruajt por kurre mos votoni me per piktorin dhe Rilindjen e krimit pasi ju ka vrare me shume se koronavirusi ,sju ka rrit pensionet pasi me leket e pensionit sperballoni dot energjin,dritat ,telefonin dhe ilacet,por ju ndau dhe nga femijet,niperit e mbesat neper rruget e botes,zgjidhmi ne te ardhmen vetmin,varferine,mallin per femijet me Rilindjen apo mireqenien dhe bashkimin me femijet.Zoti ju bekofte ne keto dite te veshtira,se bashku do ja dalim,kujdesuni ne maksimum per veten,mos dilni nga shtepit,mos kontaktoni me te afermit dhe femijet tuaj,ruani distancen,shendeti juaj mbi te gjitha🙏.

Lajme te ngjashme