Home Aktualitet RENEA në aksion gjatë natës, arreston në banesën e tij të shumëkërkuarin e drejtësisë italiane (Emri+detaje)

RENEA në aksion gjatë natës, arreston në banesën e tij të shumëkërkuarin e drejtësisë italiane (Emri+detaje)

nga Editor

Arrestohet një person i shpallur në kerkim ndërkombëtar nga autoritetet e drejtësisë italiane.

Burime bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi Artur Ilir Jakupi, i cili është prangosur në banesën e tij në Mamurras nga forcat Renea.

Jakupi ishte shpallur në kërkim ndërkombetar nga Italia pasi akuzohej për veprat penale ‘ Krimin e vjedhjes me dhune’ dhe ‘Krim vrasje me paramendim e mbetur në tentativë’.

Operacioni është zhvilluar gjatë orëve të natës, dhe nuk ka ende një njoftim zyrtar nga ana e Policisë.

Lajme te ngjashme