Home Aktualitet EMRI/ La pensionin për t’u kthyer në Infektiv, mjeku i njohur rezulton me COVID-19

EMRI/ La pensionin për t’u kthyer në Infektiv, mjeku i njohur rezulton me COVID-19

nga Editor

Dhimitër Kraja, ish-shef i Urgjencës Infektive, kishte dalë prej disa kohësh në pension, kur iu përgjigj thirrjes për t’u rithyer në pozicionin e tij të mjekut për të ndihmuar kolegët në ndihmë të pacientëve të prekur nga COVID-19. 

Por sonte në mbrëmje një lajm jo i mirë shëndetësor ka mbërritur për mjekun Kraja. 

Ai është diagnostifikuar me COVID-19 pas analizave të marra.
Ndërkohë që i shtohet stafit të mjekëve dhe infermierëve të prekur nga COVID-19 në krye të detyrës.

Lajme te ngjashme