Home Aktualitet Frikë për Putin, del pozitiv me koronavirus mjeku që shtrëngoi duart me të pak ditë më parë

Frikë për Putin, del pozitiv me koronavirus mjeku që shtrëngoi duart me të pak ditë më parë

nga Editor

Frikë për shëndetin e Vladimir Putinit. Mjeku kryesor ne lufte me COVID 19 ne Rusi ka dalë sot pozitiv ndaj koronavirusit, ndërsa një javë më parë ai u takua dhe shtrëngoi duart me liderin e Kremlinit.

Sipas medieve të huaja, Denis Protsenko, 44 vjeç, drejton spitalin e sëmundjeve infektive Konnunarka, i cili u vizitua nga presidenti Putin javën e kaluar.

Siç thuhet më tej, dyshja janë parë afër së bashku dy herë si dhe shtrënguan duart pa doreza mbrojtëse.

Kremlini zyrtar u përpoq të siguronte rusët sot duke thënë se Putin ishte testuar për koronavirus dhe ‘gjithçka është në rregull’.

Sidoqoftë, simptomat kërkojnë kohë për t’u zhvilluar.

Lajme te ngjashme