“Leje-daljet”, Rama paralajmëron qytetarët: Duke filluar që nga nesër…

Read Time:36 Second

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

Tashmë nga çdo familje në Shqipëri do të autorizohet vetëm një person që të dalë nga banesa dhe të bëjë furnizimet e nevojshme, ndërsa të gjithë të tjerët do të ndëshkohen nëse kapen pa “Leje Daljen”.

Së fundmi kryeministri Edi Rama ka shpjeguar se  këto dy ditë policia nuk është treguar e rreptë për shkak të problemeve me aplikacionin por duke filluar nga nëse asnjë shkelës nuk do të tolerohet.

“APLIKACIONI PËR LEJE-DALJEN E VETËM NJË PERSONI NGA FAMILJA PËR PAZAR ËSHTË PLOTËSISHT FUNKSIONAL. NGA NESËR NUK KA MË KËSHILLIME PËR SHKELËSIT!” shkruan Rama.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zbulohet gabimi i dytë i Ministrisë së Shëndetësië, në Itali është dërguar një dentist për të luftuar COVID-19
Next post Frikë për Putin, del pozitiv me koronavirus mjeku që shtrëngoi duart me të pak ditë më parë