Rama njoftim me rëndësi për emigrantët e bllokuar në Greqi

Read Time:29 Second

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar sot të gjithë emigrantëtqë janë bllokuar në Greqi dhe kanë leje qëndrimi vetëm për 90 ditë se ata nuk do penalizohen nga qeveria greke. Sipas Ramës kufijtë jnaë mbyllur nga koronavirusi dhe të gjithë ata që janë në Greqi të bllokuar duhet të qëndrojnë pa lëvizur.

“🔴 MIQ QË JENI NË GREQI ME LEJE 90 DITORE! QEVERIA GREKE NUK DO T’JU PENALIZOJË PËR SHKELJE TË PAVULLNETSHME TË AFATIT SI PASOJË E MBYLLJES SË KUFIRIT! KUFIRI ËSHTË I MBYLLUR PRANDAJ QËNDRONI PA LËVIZUR, MBRONI VETEN DHE FAMILJET TUAJA🙏”, shkruan Rama. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ‘Qeveria vjedh edhe në kohë pandemie’/ Alibeaj: Kompania e kompjuterave merr tenderin e ushqimeve
Next post COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Ndërrojnë jetë 2 pacientë në spitalin infektiv