Pas reagimit të Bashës, Qeveria anulon tenderin për blerjen e qelesheve (Dokumenti)

Read Time:40 Second

Pas reagimit të kryetarit të PD, ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka anulaur tenderin për blerjen e qelesheve.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një konference me gazetarët deklaroi se, qeveria në gjendje të rëndë mendore hapi edhe një tender për blerje qeleshesh mijëra shumë qytetarë janë pa ushiqime.

“Një media ka bërë publike sesi është hapur tender për blerje qeleshesh. Kjo tregon gjendjen mendore të rëndë të qeverisë. Duhet të mos dëgjojmë më raste si nëna në Vlorë, që thoshte ha bukë me sheqer. Të varfërit janë pa ushqime sot”, tha Basha.

Por menjëherë pas deklaratës së liderit të opozitës, ministri Pandeli Majko ka anulaur tenderin për blerjen e qelesheve. Tenderi u shpall dje më datën 30 mars dhe mbante vlerën e 2 mulionë lekëve. Lajmi u bë publik nga gazeta RD.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post PD akuza Ramës: I dha pa garë tenderin 1.5 milionë euro kompanisë maqedonase. Pse hesht për vjedhjen?
Next post Tabaku thirrje Ramës: Nuk mund të mbahen të vetëpunësuarit e vegjel me fjalë dhe me thërrime!