Reshjet e dendura të shiut, përmbytet Kamza

Read Time:33 Second

Gjatë natës, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut Kamza rrezikon përmbytjen. Shkak janë kanalizimet e bllokuara. Disa zona janë përmbutur ndërsa të tjera rrezikojnë.

Ky njoftimi vjen nga Ministria e Transportit, e cila thotë se punonjësit dhe Drejtuesit e Agjencisë së Ujësjellës Kanalizimeve janë në terren, duke punuar për të zgjidhur problemin.

Ende vijojnë shirat e dendur. Tirana, Fushë Kruja, Lezha, Durrësi dhe Vlora janë qytete më tē prekura.

Që prej mbrëmjes së djeshme katet e para të pallateve dhe shumë nga lokalet e kryeqyteti janë përmbytur.

Në shumë qytete të vendit ka mungesë të energjisë elektrike, ndërsa luhtajet e energjisë mun të sjellin pasoja të rënda.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tjetër tërmet trondit vendin
Next post Përmbytet autostrada Fushë-Krujë- Milot, niveli i ujit 30 cm