Shifra të frikshme, mbi 800 mijë të infektuar nga koronavirusi në botë, mbi 38 mijë të vdekur

Read Time:38 Second

Shifrat e të infektuarve me koronavirus në botë vijon të rriten në mënyrë të frikshme. Deri tani numri i të prekurve i ka kaluar 800 mijë.

Sipas të dhënave të ‘Johns Hopkins University’ të infektuarit janë 800.049 ndërsa ata që kanë humbur në jetën janë 38.714 persona.

Po ashtu ka edhe lajme të mirë sepse edhe të shëruarit janë rritur duke shkuar në 166.768 persona. Për sa i përket të infektuarve vendin e parë e ka SHBA me 164.610, e ndjekur nga Italia 101.739 të infektuar dhe Spanja 87 956.

Ndërsa sipas OBSH-së nëse rritja e të infektuarve me koronavirus ecën me këto ritme në mesin e kësaj javë do të ketë arrit 1 milion të infektuar në të gjithë botën.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Luan Rama pyet kryeministrin: Një ndër mjekët e dërguar në Itali punëtor karburanti? Cila është e vërteta?
Next post Nga 1 prilli shfuqizohet taksa, hyn në fuqi reciprociteti ndaj Serbisë