“Vonuan me një muaj blerjen e ushqimeve”, PD: Rama dhe Xhaçka sapo dhanë një tender 1,5 milion euro

Read Time:1 Minute, 30 Second

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat ka denoncuar faktin se kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka kanë dhënë një tender 1.5 milion euro.

Alibeaj thotë se qeveria nuk e ka mendjen tek qytetarët që nuk kanë bukë të hanë, pasi vonuan me 1 muaj tenderin për blerjen e ushqimeve, ndërsa kërkon përgjigje nga qeveria për këtë lëvizje të fundit.

“Alo Edi, Alo Xhaçka, si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo pa garë? Kush e fitoi tenderin? Në pritje të përgjigjeve nga Alo Qeveria!” deklaron Alibeaj.

Deklarata:

Të dashur shqiptarë, nga data 12 Mars 2020, Partia Demokratike i ka bërë thirrje Qeverisë që të sigurojë ushqime dhe ndihma për familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar në këtë situatë të rënduar.

Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat e Shtetit dhe vetëm pas presionit të Opozitës dhe qytetarëve, 10 ditë pas fillimit të krizës, filloi shpërndarjen e ndihmave, në mënyrë selektive, si të ishit njëri i nënës, tjetri i njerkës.

Qeveria bën propagandë me Rezervat e Shtetit se ka furnizim për 3 muaj me ushqime.

Gënjen!

Të dashur shqiptarë, rezervat e shtetit kanë zero ushqim për ju!

Nuk e kanë mendjen te ju!

Nuk u duhet fare, nëse frigoriferin e keni plot apo bosh, nëse keni ilaçe, nëse ju ngelin lekë për të paguar dritat apo ujin, jo! E kane mendjen si të vjedhin, si të ndajnë paratë tuaja me miqtë dhe oligarkët.

Ju jeni pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë një tender 1,5 milion euro.

Alo Edi, Alo Xhaçka, Dilni jepni shpjegime pse u vonua 1 muaj tenderi për blerjen e ushqimeve! Si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo pa garë? Kush e fitoi tenderin?

Në pritje të përgjigjeve nga Alo Qeveria!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Komisioni Hetimor për Metën pritet të shtyhet edhe me tre muaj
Next post Ylli Manjani:Pacienti Zero, po i përdor mjekët për propagandë jashtë kufinjve të Shqipërisë!