Media italiane: Koha kur nuk do të kemi më raste me koronavirus

Read Time:38 Second

Drita në fund të tunelit tani fillon të shkëlqejë, nuk është ende afër, por është e dukshme.

Dhe nëse nuk bëhen gabime në llogaritjet e analistëve dhe në sjelljen e italianëve, në atë dritë mund të arrihet midis 5 dhe 16 majit.

Kështu shkruan sot Corriere duke dhënë një lajm shpresëdhënës për përmirësimin e situatës në vendin fqinj, gjunjëzuar prej një bilanci kaq tragjik viktimash nga koronavirusi.

Sipas medias italiane kjo do të jetë edhe periudha kur do të shënohen zero raste me koronavirus, e nuk do të ketë më asnjë të infektuar të ri.

Gjysma e parë e majit. sipas trendeve aktuale në pothuajse të gjitha rajonet e Italisë dhe në të gjitha fushat kryesore të betejës kundër kësaj epidemie, mund të jete dita zero.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Ndryshojnë ligje e nene në favor të tyre”, Panariti: Qeverisjet autokrate përdorin koronavirusin për abuzim me pushtetin
Next post “Do të ketë krizë konsumi”, Bashkimi i Prodhuesve Shqiptar bën 10 propozime konkrete për mbështetjen e sipërmarrjeve