Home Aktualitet EMRI/ Shkon në tre numri i të prekurve me koronavirus në ‘Komitetin e COVID 19’ pranë Ministrisë së Shëndetësisë

EMRI/ Shkon në tre numri i të prekurve me koronavirus në ‘Komitetin e COVID 19’ pranë Ministrisë së Shëndetësisë

nga Editor

Një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi.

Mësohet se nga virusi është infektuar mjeku Andi Koraqi. Sipas burimeve ai është shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT.

Kujtojmë se i pari zyrtar i prekur nga koronavirusi ishte kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i cili e ndau edhe publikisht lajmin përmes një njoftimi në rrjetin social, duke treguar edhe detaje nga sëmundja.

Më pas një tjetër përfaqësuese e Task Forcës së MSH rezultoi e prekur nga koronavurisi dhe me këtë rast të sotëm, numri i të prekurve shkoi në tre.

Lajme te ngjashme