Home Aktualitet ‘Lajm shprese’/ Italia zgjat izolimin dhe masat shtrënguese

‘Lajm shprese’/ Italia zgjat izolimin dhe masat shtrënguese

nga Editor

Sipas ministrit italian të Shëndetësisë, Italia ka vendosur të zgjasë izolimin dhe masat shtrënguese deri më 12 prill.  

Mediat italiane e kanë quajtur ‘lajm shprese’, duke cituar ministrin italian, që tha se vendi po zgjat izolimin dhe masat shtrënguese deri në “të paktën” 12 prill.  

Ky njoftimi ka ardhur pak pas raportimit të shifrave të përditshme që treguan se numri i vdekjeve në vend nga koronavirusi ka shkuar në 11.591 persona.  

Për herë të parë Italia vendosi izolim tre javë më parë dhe po përballet prej atëherë me një shpërthim të egër të virusit vdekjeprurës, duke ia kaluar edhe Kinës.  

Lajme te ngjashme