SHBA i jep 1.1 milionë dollarë Kosovës për luftimin e koronavirusit

Read Time:27 Second

Qeveria e Kosovës mori 1.1 milionë dollarë dollarë nga Shtetet e Bashkuara të cilat do të shërbejnë për të siguruar mbështetje operacionale dhe për të rritur aftësinë e reagimit të Kosovës ndaj përhapjes së koronavirusit dhe për të zbutur ndikimin e COVID-19.

Këtë e ka bërë të ditur ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett përmes një video mesazhi të publikuar në rrjetet sociale.

Kosnett ka vlerësuar punën e institucioneve shëndetësore në trajtimin e pandemisë.

“Së bashku mund ta mundim Covid-19. Amerika qëndron përkrah Kosovës”, deklaroi Kosnett.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Silva Bino: Kemi bërë tamponë për koronavirusin që në fund të janarit, ja pse nuk kemi rritje të menjëhershme të të infektuarve
Next post ‘Lajm shprese’/ Italia zgjat izolimin dhe masat shtrënguese