Ishte “ Fake News” apo një kurth, për ti mbyllur gojën “ Syrit”. Sa u pagua gazetari nga rilindasit?

Read Time:1 Minute, 37 Second

Lajmi “ fake-news” shkaktoj një anormalitet ditën e djelë më të gdhirë dita e hënë. Por a është e vërtete se këtë kaos e shkaktoj “Syri.net? Braçja shprehet privatisht, se “syri.net” është punë ditësh dhe presim të vijë shefi nga Amerika. Servili italian që vjedh paratë e shqiptarëve Carlos Bolino ulëret se ajo qe “ syri “ beri është një krim i pafalshëm. Mafiozi Bolino me titull gazetar, manaxhon disa media paçavure, që vetem militantët socialistë dhe mosha e tretë që nuk kupton teknologjinë e shikojnë. Gjithashtu kanalet që i bëjnë fresk qeverise Rama, Top Channel, dhe Klan që shquen për fake-news filluan sot sulmin kunder syri.net. Shkaku është shumë i thjeshtë, edhe një fëmijë e kupton. Xhelozia sepse Syri.net është portali dhe televizioni më i parë dhe i ndjekur ne botën Shqiptare. Syri. net ashtu si dhe NovaMedia.al , janë praktike dhe pelqehen në ditët e sotme, formati është I kohës dhe njerzve u del koha për te marë lajmin e shpejtë. Një arsye tjetër pse ishte dita per të rezuar syrin? Mos harroni , syri.net ka me shume se nje vit qe ka dale hapur kunder Rames, pse tani? Sepse për pak kohë fillon ne TV Syri show I Ylli Rakipit. Ylli u dëbua nga News24 sepse bossi i stacionit mori ato që I duheshin nga Rama. Pislliku është kudo dhe nuk është ndonjë çudi e madhe. Qarkullojnë fjalë në redaksitë e paçavure shqiptare se kjo ishte nje lojë për ta mbyllur syrin përgjithmonë. Gazetari qe e shkroj këtë lajm, është paguar nga rilindja. Si ka mundesi që nje portal të mbjell aq panik, a thua shqiptaret jane aq injorantë dhe të besojne se Çim Peka është profet?

Lajmi “fake-news” u krijua në Kryeministri, u përpunua ne PS, dhe u shperndaj nga militantët e PS. Po të kesh Endri Fugën mik gjithmonë del I fituar. Syri.net është nje viktimē e rradhës ashtu si Agon Channel.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Durrës/ Qyteti pa energji
Next post Video/ Përmbytet Unaza Re, Lana del nga shtrati