Home Aktualitet Ish-deputetja: Jeta e gjyshërve të lënë në harresë, vlen më shumë se show i kryeministrit

Ish-deputetja: Jeta e gjyshërve të lënë në harresë, vlen më shumë se show i kryeministrit

nga Editor

Ish-deputetja demokrate, Nada Meçorapaj, ka publikuar një video të të moshuarve që këto ditë po vuajnë për ushqime dhe të kryeministrit Rama që vazhdon me shoën e tij të kanalit të urgjencës.

‘Të moshuarit e lënë në mëshirë të fatit janë pasqyra e qeverisë dhe e propagandës së dalë boje të Edi Ramës. Prindërit dhe gjyshërit tanë kanë nevojë për përkujdesje reale, jo për fotografi apo video që ushqejnë propagandën e Ramës. Si dy nënat e moshuara, të braktisura në ditën më të keqe, janë me mijëra në të gjithë Shqipërinë. Jeta e tyre vlen më shumë se shoë i kryeministrit.’

Lajme te ngjashme