Salianji nxjerr videon: Rama duhet të japë llogari për 3.4 miliard euro koncesioneve e PPP që ka ndarë me oligarkët

Read Time:54 Second

Ish-deputeti I PD-së, Ervin Salinji përmes një videoje të publikuar në facebook,kërkon nga kryeministri Rama të japë të japë llogari për 3.4 miliard euro koncesioneve e PPP që ka ndarë me oligarkët si edhe miliardat e eurove që ka shpërdoruar sipas KLSH këto 7 vite.

Postimi i plotë

“Qeveria duhet të merrte përgjegjësitë dhe t’iu jepte llogari qytetarëve se sa keq i ka shpërdoruar paratë e tyre këto 7 vjet dhe sot të merrte masa për të ndihmuar familjarë dhe sipërmarrje të cilët përveç pamundësisë për të mbyllur muajin kanê dhe ankthin e mbijeteses në të ardhmen! Në vënd të llogaridhënies Edi Rama i kërkon llogari qytetarëve që ankohen, se ku i gjejnë paratë për t’i shkruar në internet. Ky është kulmi i papërgjegjshmërisë dhe arrogancës!

Edi Rama duhet të japë llogari për 3.4 miliard euro koncesioneve e PPP që ka ndarë me oligarkët dhe miliardat e eurove që ka shpërdoruar sipas KLSH këto 7 vite, pastaj të pyesë qytetarët për 10 eurot e ofertës së internetit.”- shkruan Salianji bashkëngjitur videos.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Këlliçi, Ramës: Hiq dorë nga propaganda dhe shpenzimet e kota, ndihmo pensionistët
Next post Floida Kërpaçi përsërit thirrjen: Qeveria të zbatojë udhëzimin e OBSH-së, testimin në masë të popullatës.