Këlliçi, Ramës: Hiq dorë nga propaganda dhe shpenzimet e kota, ndihmo pensionistët

Read Time:40 Second

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, duke iu kthyer edhe një herë rastit të dhimbshëm të 84-vjeçares në Vlorë, e cila prej dy ditësh ushqehej me ujë dhe sheqer, ka një apel për kryeministrin Edi Rama.

Duke i kërkuar të mos qëndrojë gjatë gjithë kohës në televizione, Këlliçi e fton të heqë dorë edhe nga shpenzimet e kota dhe tu vijë në ndihmë pensionistëve në këto ditë të vështira.

“Edi Rama në vend që të rrish gjithë ditën në TV e të shpenzosh 900 mijë dollarë nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit për këshilltarë, do bëje më mirë të sigurojë bukë e ilaçe për qindra e mijëra pensionistë në vend, që i ke lënë si mos më keq. Kjo dëshmi s’ka nevojë për koment”, shkruan Këlliçi në reagimin e tij

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gjetja e Ramës, që po humbet mes dajreve të propagandës
Next post Salianji nxjerr videon: Rama duhet të japë llogari për 3.4 miliard euro koncesioneve e PPP që ka ndarë me oligarkët