Hajdutët vjedhin pikturën e Vincent van Gogh në Hollandë

Read Time:21 Second

Një pikturë e artistit të famshëm, Vincent can Gogh, është vjedhur nga muzeu Singer Laren, në Hollandë.

Hajdutët u futën në muze, rreth orës 3:15 të mëngjesit dhe vodhën pikturën e titulluar “Kopësht Pranvere”, të realizuar nga piktori i famshëm në vitin 1884.

Kjo pikturë i ishte dhënë në formë huaje muzeut Singer Laren nga muzeu Groninger.

Kjo ishte e vetmja pikturë që hajdutët vodhën nga muzeu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Letër babait, unë e di ti po më pret
Next post EMRAT/ Drogë drejt Greqisë, SPAK dërgon në gjyq grupin me 14 të akuzuar për 145 kg kanabis