Mitsotakis, thirrje ministrave dhe deputetëve të tij të japin gjysmën e pagës për fondin COVID-19

Read Time:32 Second

Të hënën, Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis u bëri thirrje deputetëve të partisë së tij në pushtet Demokracia e Re, si dhe ministrave dhe zv / ministrave që të dhurojnë gjysmën e pagës së tyre për dy muajt e ardhshëm në një fond të veçantë për të forcuar reagimin e shtetit për pandeminë koronavirus.

Politikanët duhet të jenë “në vijën e parë të solidaritetit”, tha Mitsotakis. “Përballë kërcënimit për shëndetin publik, të gjithë jemi të barabartë,” tha ai. “Por në luftën kundër tij, secili individ duhet të kontribuojë sipas mundësive,” tha ai, duke shtuar se ai ishte i sigurt se partitë e tjera politike do të ndiqnin shembullin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koronavirusi/ Kryeministri i Izraelit hyn në vetizolim, ja çfarë tha për mediat
Next post Conte: Sfidë historike për të gjithë, Europa duhet të jetë në lartësinë e duhur