Një javë më parë rezultoi pozitiv me COVID-19/ Legjenda e Operas, Placido Domingo shtrohet në spital

Read Time:1 Minute, 4 Second

Legjenda e operës Placido Domingo është shtruar në spital në Acapulco, Meksikë, me ndërlikime të shëndetit për shkak të koronavirusit, thotë zëdhënësi i këngëtarit.

Ai po ecën mirë dhe po i përgjigjet trajtimit,” tha zëdhënësi i Domingo në një prononcim për CNN.

Domingo njoftoi në faqen e tij në Facebook javën e kaluar se kishte testuar pozitivë i infektuar me COVID-19. Ai inkurajoi fansat e tij që të lanin duart dhe të ndiqnin udhëzimet dhe rregulloret që kanë vendosur qeveritë lokale.

“Së bashku mund ta luftojmë këtë virus dhe të ndalojmë krizën aktuale në mbarë botën, kështu që me shpresë mund të kthehemi në jetën tonë të përditshme normale shumë shpejt,” shkroi Domingo.

Tenori 79-vjeçar spanjoll dha dorëheqjen si drejtor i përgjithshëm i Operës në Los Angeles vitin e kaluar, pasi u akuzua për ngacmim seksual.

Ndërsa Domingo mohoi të gjitha akuzat, hetimi i pavarur i Los Angeles Opera për 10 akuzat për ngacmim seksual nga Domingo rezultoi i besueshëm në fillim të këtij muaji në favor te DOmingos.

Domingo bashkohet me një listë në rritje të të famshëmve që kanë rezultuar pozitivisht ndaj koronavirusit, duke përfshirë Idris Elba, Tom Hanks dhe bashkëshorten e tij Rita Ëilson, shkrimtarët e këngëtares John Prine, Kevin Durant dhe Daniel Dae Kim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ambasada: Njoftim me rëndësi për amerikanët që duan të nisen nga Shqipëria, priten 2 avionë …
Next post Pëllumb Pipero: 15% e të shtruarve me koronavirus janë në gjendje të rëndë, nëse qytetarët nuk zbatojnë masat, situata është shumë serioze