Tirana nën pushtetin e ujit, trafik e rrugë të bllokuara

Read Time:28 Second

Shtatoru solli me.vete edhe ndryshimet e kohës duke rikthyer shirat e rrëmbyeshëm dhe me shtrëngata. Dy ditë pas panikut të krijuar nga tërmeti i fuqishëm, kryeqyteti është nën pushtetin e shirave të rrëmbyeshëm dhe shtrëngatave. Kjo situatë ka sjell trafik të rënduar, dhe disa akse rrugore janë bllokuar tërësisht. Rruga në “Don Boskos” është pothuajse e pakalueshme.

Lezha është përmbytur në disa zona kryesore ku uji arrin nivelin 45 cm.

Sinoptikanët janë shprehur gjithashtu se gjatë 24 orëve në vijim shumë qytete të Shqipërisë do të përfshihen nga një mot i furishëm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kriza politike/ Opozita e Bashkuar vendos 7 kushte për qëndrim të përbashkët politik
Next post Shiu apo tërmeti? Gjysma e Tiranës në errësirë