Home Aktualitet Bllokohet rruga nga rrëshqitja gurëve dhe dherave

Bllokohet rruga nga rrëshqitja gurëve dhe dherave

nga Albina Hoxhaj

Në rrugën Rrëshen-Bukmirë në Mirditë ka pasur rrëshqitje gurësh dhe dherash në rrugën Rrëshen-Bukmirë në Mirditë. Shkak reshjet e shiut të rëna me intensitet të lartë gjatë pasidtes së sotme. Autoritetet përkatëse bëjn të ditur se automjetet e vogla nuk kalojnë dot si shkak i dherave dhe gurëve të cilët janë në rrugë. Vetëm mjetet e larta, foristrada mund të kalojnë me shumë vështirësi. Rruga pothuajse vijon të jetë e bllokuar, ndërsa asnjë masë nuk është marrë deri në këto momente për pastrimin dhe largimin e inerteve nga rruga.

Lajme te ngjashme