Reshjet e shiut në vend, përmbytet Lezha

Read Time:21 Second

Pas lëkundjeve të tërmetit, vendi është përfshirë nga reshjet e shiut, të cilat kanë sjellë dhe problemet e para. Ka mjaftuar vetëm pak minuta reshje shiu që disa zona në Lezhë të nisin përmbytjet. Mësohet se përmbytjet janë shkaktuar pasi në këtë qytet ka probleme me kanalizimet kulluese. Ndërkohë, raportohet se dhjetëra automjete janë izoluar nga uji, ndërsa është përmbytur edhe kopshti Besëlidhja i cili u inagurua ditën e sotme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tranzicioni i vështirë i Shqipërisë, nga ekonomia e centralizuar, drejt ekonomisë së tregut. Analiza e Prof. Adrian Civicit
Next post Politika “refuzohet” me ikje, 14 mijë shqiptarë aplikuan për azil në janar-korrik, rritje 24%