Kush triumfoi në Emmy Awards?! Lista e plotë e fituesve

Read Time:1 Minute, 22 Second

Mbrëmjen e djeshme bota e ekranit të vogël kishte natën e tij më të rëndësishme, teksa u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve Emmy.

2019-ta ishte 71-vjetori i ndarjes së këtij trofeu për protagonistët dhe personazhet më të dalluar të serialeve, shfaqjeve televizive, dokumentarëve dhe gjithçkaje tjetër që ofron televizioni. Dhe në fakt mbrëmja u shoqërua jo me pak surpriza, ndërsa seriali komik,  “Fleabag” mori më në fund 4 çmime:
Më poshtë gjeni listën e plotë të fituesve.
Seriali më i mirë dramatik
Game of Thrones (HBO)
Seriali më i mirë komik
The Marvelous Mrs.Maisel (Amazon)
Seriali më i mirë me seri të limituara
The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Aktorja më e mirë në një serial dramatik
Claire Foy, The Crown (Netflix)
Aktori më i mirë në një serial dramatik
Matthew Rhys, The Americans (FX)
Aktorja më e mirë në një serial komedie

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs.Misel (Amazon)
Aktori më i mirë në një serial komedie
Bill Hader, Barry (HBO)
Aktorja kryesore më e mirë në një serial me seri të limituara ose film
Regina King, Seven Seconds (Netflix)
Aktori kryesor më i mirë në një serial me seri të limituara ose film
Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Aktorja më e mirë suportuese në një serial dramatik
Thandie Newton, Westworld (HBO)
Aktori më i mirë suportues në një serial dramatik
Peter Dinklage, Game of Thrones (HBO)
Aktorja më e mirë suportuese në një serial komedie
Alex Borstein, The Marvelous Mrs.Maisel (Amazon)
Aktori më i mirë suportues në një serial komedie
Henry Winkler, Barry (HBO)
Emisioni më i mirë i varietetit në seri
Last Week Tonight with John Oliver

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Detaje/Aksidenti me 4 viktima nga e njëjta familje
Next post Kur të ktheheni, kaloni nga shkolla njëherë!