Home Aktualitet I riu që u shërua tregon mundësinë se si mund të jetë infektuar: Takova një mik që kishte ardhur nga Italia, por ai s’kishte simptoma

I riu që u shërua tregon mundësinë se si mund të jetë infektuar: Takova një mik që kishte ardhur nga Italia, por ai s’kishte simptoma

nga Sonila Osmanaj

Erind Cara, i riu që u shërnua nga COVID-19 ka folur sërish për luftën e tij koronavirusin. Në një lidhje direkte me emisionin “Open”, Cara ka treguar se si mund jetë jetë infektuar me COVID-19.

Nuk e di, nuk kam udhëtuar jashtë vendit. Kam takuar një mik që vinte nga Milano, por ai nuk kishte simptoma”, këtë shpjegim jep i riu për mundësinë e infektimit të tij. Ai ka treguar dhe simptomat që ka pasur në fillim dhe si ka përballuar këtë sëmundje.

Si fillim kisha temperaurë dhe djersitje. Temperaturë 38, 38.5. Për një javë mora antibiotikë dhe temperature u ul. Edhe pse nuk kisha temperaturë dhe djersitje pas një jave kisa vështirësi në frymëmarrje. U habita sepse nuk më ka ndodhur ndonjë herë ngaqe unë prej vitesh merrem edhe me sport”, tha Erind Cara.

Lajme te ngjashme

WhatsApp Na Shkruani!