Rama u largua nga Shqipëria, Vasili: Turp!

Read Time:1 Minute, 29 Second

Petrit Vasili nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për integrim ka reaguar pas vendimit të kreut të qeverise për të ikur nga Shipëria pas situatës së termetit.. “Edi Rama iku, iku dhe la vendin në baltë në momentin më të rëndë, e la Shqipërinë në duart e shtetit të shkatërruar dhe të paaftë që u ka lënë shqiptarëve në kurriz”, shkruan Vasli. Në vend të shpallte Emergjencën civile dhe të qëndronte në krye të situatës Edi Rama bëri shoë lart e poshtë në ERTV dhe të gjithë mediat pa dinjitet që pranojnë të trasmetojnë me siglën erë qelbur të tij”. Vasili bën thirrje shqiptarve që të marin në dorë fatin e tyre tuaja pasi Shqipëria është pa kryeministër. Ja postimi i plotë i Pertrit Vasilit! Dje në darkë në ora 22.30, pas një “vizite”, sa për të shplare gojën, prej rreth 20 orësh në Shqipëri, Edi Rama braktis vendin. Edi Rama largohet në kulmin e emergjencës civile që shkaktoi termeti 7.5 ballë. Per shkak të një katastrofe të tillë janë më të shqetësuar për Shqipërinë liderët europianë se sa Edi Rama vetë. Në vend të shpallte Emergjencën civile dhe të qëndronte në krye të situatës Edi Rama bëri shoë lart e poshtë në ERTV dhe të gjithë mediat pa dinjitet që pranojnë të trasmetojnë me siglën erë qelbur të tij. Turp të tillë Shqipëria nuk ka parë dhe nuk ka për të parë. Edi Rama iku, iku dhe la vendin në baltë në momentin më të rëndë, e la Shqipërinë në duart e shtetit të shkatërruar dhe të paafte që u ka lënë shqiptarëve në kurriz. Shqiptarë merrni në dorë fatet tuaja pasi Shqipëria është pa kryeministër, pa qeveri, pa shtet, pa parlament ka thjesht dhe vetëm një bandë grabitqaresh puthadoresh te krimit dhe karagjozesh televizive.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Rama iku”, LSI: Kush e menaxhon situatën, me cilat fonde…?
Next post Asnjë i vdekur nga tërmeti, përveç qeverisë