Home Aktualitet Piktori mbeti duke futur panikun! Maliqi ja ‘plas’ Ramës: Djallëzitë, prapaskenat e tua nuk mbarokan, mjerë ky popull…

Piktori mbeti duke futur panikun! Maliqi ja ‘plas’ Ramës: Djallëzitë, prapaskenat e tua nuk mbarokan, mjerë ky popull…

nga Editor

Nga Lefter Maliqi

Rama lufte me mullinjt e eres. 😂😂– Do bëjmë luftë de mor de si lum ti popull që na ke. Piktori mbeti duke futur panikun jemi në luftë thotë? Po lufte me kë? Me mullinjt e erës? Nëse jemi në luftë dhe meqenese je vetshpallur gjeneral,kush është armiku? Po kemi një armik të madh që është Qeveria, e cila është më e poshtra që ka parë historia e Shqipërisë. Kemi një Kryeministër aventurier që ka bërë vetëm “One Man Show” për 7 vite rresht. Luftën nga do e fillojmë Don Kishot,nga toka,deti apo ajri? Me çfarë armësh do luftojmë ,se në luftën reale mbrohemi dhe sulmojmë,po në këtë luftën tënde? po na tregon taktikat e mbrojtjes po taktikat e sulmit i di? si thua gjeneral në mbrojtje do na lesh gjithë kohës,armiku të na sulmojë dhe ne në mbrojtje😂😂Boll harrxhove karburant me makinat luftarake te ushtrise se spo lufton popullin tend,por perdori ato leke per familjet ne nevoje ne keto dite te veshtira.Fantazitë,aktrimin,djallëzitë, ligësitë,prapaskenat e tua nuk mbarokan,mjerë ky popull kush e drejton,mirë që i varfërove i shpopullove i vrave shpresat por edhe tani në këtë luftën tënde si ndihmon familjet në nevojë,tu bësh testet moshave të treta. Po ti do testuar vetë personalisht se je gjithë viruse,por virusi i babëzisë së pushtetit të ka bërë delirant, mediat i quajte banaqe televizive,opozitën e përbuz,popullin se ndihmon por e izolon,ti je turpi i këtij vendi ,ti përfaqson modelin më të keq të shoqërisë,ti duhesh larguar sa sështë vonë,ti në luftë je me popullin tënd ke 7 vjet që i dhunon ,varfëron,vret,shpopullon,izolon,kërcënon,burgos etj etj.Aventurier ik se fundi po te therret👎.

Lajme te ngjashme