Home Aktualitet Klithma për bukë, mungese ilaçesh, braktisje të plotë nga narkoqeveria!

Klithma për bukë, mungese ilaçesh, braktisje të plotë nga narkoqeveria!

nga Editor

Klithma per buke, per mungese ilaçesh, mungese totale kushtesh per mesime online, braktisje te plote nga narkoqeveria!

Denoncim ne facebook nga Sali Berisha

Lexoni mesazhet prekese te qytetareve dixhital. sb

Pershendetje doktorr! Edvin krimi,po ashperson masat ndaj populllit ,per koronavirusin.Pa e ditur se ne kemi nevoje per medikamente shendetsore.Kemi nevoje te ushqehemi dhe sherbime te tjera jetike.Ne Itali çdo gje u dregohet falas ne shtepi njerezve,duke filluar me ushimet dhe medikamentet mjeksore,gjiçka falas.Mire qe merr masat per te qendruar ne shtepi,po per kushtet per te mbijetuar kush kujdeset?Po per çmimet e tregjeve qe jane dyfishuar ,kush i kontrollon?Ushqim falas çdo familje,deri ne kapercimin e kesaj situate.Ju uroj shendet doktorr!Me respekt F D

z, Berisha dua tju bej me dije se un kam nanen dhe motren ne bashkin shijak jan pensjoniste dhe jan te vetmume, un bani ne tiran pas ngujimit un smundem me ju sherbyer se mafia e shtetit na ka mbyll mbrenda,un kam komunikuar me nenen ajo asht e semur i duhen hilaçe po ashtu dhe motra.Mafia e shtetit ka nxjerr nje parrull se do i shohim ne te moshuarit po askush nuk ka vajtur per ti pytur per as gjo,dua te them qe nga termeti e deri ne sot nuk kan mar as nje ndihm ,ndihmat po i shperndajn neper familjet qe kan lidhje mpartin socialiste.Te lutem z.Berisha beje publike ket rast me respekt G Ll

Pershendetje doktor
Uroj te jeni mire
Jam nje banor i kryevidhit!
Vendi perballet nga corona virus?dhe keqqeverisja ndermori nje sere masash duke mos dhene zgjidhje per pasojat…
Si banor ngre shqetesimin tim
Dua te mor ilacet skam me ke te shkoj ne farmaci me ndalon policia
Levi me bere furnizim ushqime me ndalom policia me kerkon leke
Kaloj ne rruge per te shkuar ne pune se kam punen e perditshme dua te ushqej dhe une familjen me ndalojn kerkojn leke ose thone gjobe!
Kemi femijet qe duan te bejn mesim online skemi ku te bejme oferta
Dhe skemi drita te karikojm talefonat e te bojne femijet detyrat!
Dua te bejme vizite,pasditw spirali eshte mbyll.dhe me kalu me shku ne spital slejohet…
Doktor se di cdo behet me ne
Zoti na ruajt nga virusi ,,por me pare nga virusi me i madh i te gjitha koherave edi rama
..
Doktor publikoje ,dhe shpresoj te na japim nje zgjidhje…

Doktor.Ju uroj shendet se pari.Dua te ngre nje shqetesim.Bazuar ne nje urdher te ish Ministrit Beqaj te gjithe te semuret me hepatit B te qyteteve Kavaje Rrogozhine ilacet i marrin prane farmacise se Spitalit Durres.Shumica prej tyre nuk kane mjete personale .Ilacet ju kane mbaruar.Si te udhetojne per te marre ilacet Jetesore nga Rrogizhina e Kavaja ne Durres??Ju shkruaj ne emer te disa pacienteve.Atyre u rrezikohet jeta me ore jo me dite vonese.Ju lutem anonim emrin tim

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!